Korkoop

KURUMSAL

Korkuteli’nin ilk üretici kooperatifi KORKOOP, 2019 Haziran ayında kadın üreticilerin ağırlıkta olduğu bir grup üretici ile Dudu Kocabaş öncülüğünde kurulmuştur.

Hakkımızda

Korkoop esas itibarıyla amacı, ortakların ürünlerinin alımı ve daha iyi şartlarla pazar bulabilmeleri, güvenle ürünlerini pazarlayabilmelerini sağlamak, bu konuda gerekli her türlü tedbiri almaktır. Ortakların ve gerektiğinde ortak olmayan üreticilerin tarımsal üretim faaliyeti ile mesleki faaliyetleri ve geçimlerine ilişkin her türlü ihtiyaçlarını, yurt içinden ve yurt dışından tedarik etmek, doğrudan üretmek ve bu amaçla bayilik almak, dağıtmak, kiralamak ve benzeri yöntemlerle karşılamak, gerektiğinde ortaklarını ayni – nakdi kredi ile desteklemek. Başta kooperatif ortakları olmak üzere üreticilere ve tarımsal işletmelere yönelik ticari ve tarımsal danışmanlık ve teknik destek hizmetleri vermek için çalışır.

Kooperatifin amacı; ortaklarının mesleki faaliyetleri ile ilgili ihtiyaçlarını karşılıklı yardım, dayanışma ve kefalet suretiyle karşılamak, ortakların ve gerektiğinde diğer üreticilerinin ürünlerini daha iyi şartlarla değerlendirmek ve ekonomik menfaatlerini korumaktır.